A víztisztítás lépései a rétegezés elvével

Szponzorált tartalom

Víztisztítás lépései

A víz megtisztítása nem olyan egyszerű folyamat, mint amilyennek elsőre hangzik. Olyan fizikai és kémiai szűrők kell részt vegyenek a víztisztítás lépései között, amelyek egymást segítve, de nem akadályozva működnek.

Képzeljen el egy pohár nagyon szennyezett és láthatóan piszkos vizet! Az első dolog, ami eszébe jut, hogy megtisztítsa azt, hogy átszűrje. Előbb nagyobb lyukú, majd sűrűbb hálójú szűrőn. Így fennakadhatnak benne azok a szennyeződések, amelyek nagyobbak, mint egy vízmolekula. Na, de azok, amelyek elegyedtek a vízzel, hogyan szedhetőek ki?

Itt jönnek képbe azok a kémiailag ható szűrők, amelyek nemcsak felfogják, de semlegesítik a káros anyagokat. Gondoljon például a klórra vagy azokra a kórokozókra, amelyek simán átjutnak egy szimpla szűrőn.

Ezeknek a semlegesítésére olyan speciális, külön-külön ható vegyileg megbízható háló kell, ami képes „felfogni” ezeket. A víztisztítás lépései pedig úgy kell legyenek megtervezve, hogy egymást segítsék ezek a rétegek és a végén a víz tiszta legyen.